X
 17.08.2020 Живот

Колосални вулкани и рајски острови - Неверојатни фотографии од различни места низ светот направени со дрон

Јохан Ванденек е самоук фотограф кој фотографира со помош на дрон. Како што вели тој, научил како да фотографира со дрон откако гледал еден куп јутјуб-видеа.

Со оглед на тоа што неговите фотографии се прилично неверојатни, сега тој организира и мастер-часови за фотографирање со беспилотни летала за да им покаже на аматерите-фотографи како да прават неверојатни фотографии.

Јохан почнал да го создава неговото портфолио пред две години за време на патување со неговата девојка низ Југоисточна Азија, Австралија и Јужна Америка откако и двајцата ги напуштиле работните места. Инстаграм-корисниците биле прилично воодушевени откако Јохан почнал да објавува слики на својот профил.

Погледнете дел од неговите фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Daily Mail
Фото: Johan Vandenhecke
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот