X
 08.04.2020 Живот

Лицата со попреченост и придружник ќе може да се движат за време на полицискиот час - по еден час во работни денови, а по 2 за викенди

Владата на денешната седница, по предлог на Министерството за здравство и Министерството за труд и социјална политика, дозволи посебен режим на движење за лицата со попреченост.

За овие наши граѓани нема да важи забраната за движење во периодот од 19:00 до 20:00 часот, од понеделник до петок, а во деновите на викенд од 11:00 до 13:00 часот.

Оваа мерка за дозвола на движење за лицата со попреченост се однесува и на лицата што ги придружуваат овие граѓани за време на дозволеното движење во наведените временски периоди

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот