X
 10.06.2018 Живот

Биди најгласниот осми играч. Заедно со РЕХАУ биди дел од навивачкото срце кое чука во 7/8

Нека продолжи приказната која оваа репрезентација една деценија во континуитет ја раскажува во Европа и светот.

Биди дел од навивачкото срце кое чука во 7/8. Заедно со РЕХАУ официјалниот партнер на македонската ракометна репрезентација.

Ве покануваме да го посетите нашето навивачко катче кое ќе биде поставено од 19.30 часот централно од главниот влез на ВИП Арената. Секој што ќе дојде ќе има можност на неговото лице да биде нацртано најубавото знаме на планетата, а ние за сите присутни ќе обезбедиме симболичен подарок.

Бараж натпреварот за пласман на СП Данска и Германија 2019 со репрезентацијата на Романија започнува во 20.30 часот.

Рехау и ти со срце за Македонија!


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот