X
 12.04.2015 Наука

Неверојатни факти за Вашите очи

Човечкото око е доста комплициран орган. Видеото подолу ни нуди интересни факти ...

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука