X
 15.02.2015 Уметност

Еврото на поинаков начин - дизајнирано од унгарска студентка

Еврото е контроверзна валута, но една работа можеме да се согласиме околу него - би изгледало навистина подобро доколку би било дизајнирано од студентката по графички дизајн Барбара Бернат.

 

ungarska


Барбара создаде серија на фиктивни ургански евра со прекрасни илустрации од европските растенија и животни. Изборот на Барбара за илустрирање на растенија и животни, а не некои „сиви глави“ на високи функционери или фасади на мувлосани згради е навистина одлична. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност