X
 09.11.2017 Наука

Зошто Американците сѐ уште користат Фаренхајтови степени наместо Целзиусови?

Фаренхајтовите степени објаснети за останатиот дел од светот.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука