X
 13.07.2022 Живот

Забавата не запира – нова промоција во мобилната припејд-телефонија на А1

20 GB мобилен интернет за само 299 денари

A1 Македонија ја надополнува својата понуда за корисниците на мобилната припејд-телефонија и воведува нова промоција со уште повеќе мобилен интернет со која корисниците добиваат можност за супер забава ова лето, многу гигабајти и уште поголема можност за нови и возбудливи доживувања.

Со активирање на месечниот интернет-пакет корисниците добиваат 20 GB мобилен интернет за опуштено сурфање цел месец, за само 299 ден.

Постојните А1 припејд-корисници месечниот пакет со 20 GB интернет можат да го активираат преку апликацијата Мојот А1 или со испраќање СМС-порака на бројот 1410 со текст 20 GB. Пакетот со 20 GB интернет ќе биде достапен за користење откако корисникот ќе добие потврда преку СМС-порака.

Новите припејд-корисници треба да активираат А1 Припејд SIM-картичка за 299 денари со што добиваат една SIM-картичка со вклучени 20 GB интернет, или А1 Duo за 399 денари со две SIM-картички, секоја со вклучени 20 GB интернет и можат да ги користат во првите 2 недели од активирањето на SIM-картичките.

Дополнително, новите A1 припејд-корисници добиваат можност за неограничени разговори во мрежата на А1 во првата недела од активацијата, како и 50 денари кредит што можат да го користат според своите потреби.

По истекот на промотивниот период, наведените пакети автоматски ќе бидат обновени, и тоа месечниот пакет со 20 GB интернет за 299 ден. и неделниот пакет со неограничени разговори во А1 за 79 ден.

Повеќе информации можете да најдете на www.a1.mk или со јавување во контакт-центар на 077 1234.

(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот