X
 14.05.2018 Здравје

Деца.мк пишува за опасноста од лекувањето деца на „Фејсбук“

По групите на социјалните мрежи родители секојдневно прашуваат за одредена здравствена состојба на детето, постираат слики доколку се гледа проблемот, други им одговараат со кои лекови да го третираат...

Лекувањето деца по групи на „Фејсбук“ е многу опасно. Среќа што успеваме да ги решаваме случаите кога ќе ни донесат дете со компликации оти родител дал лекови на своја рака.

Прочитајте ја целата информација на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје