X
 24.01.2015 Наука

Неверојатна наука: Како да зовриете вода со мраз?

Сите знаат дека водата врие на 100 степени Целзиусови. Но, дали сте знаеле дека можете да зовриете вода на собна температура? Иако се чини невозможно, науката е способна за прилично луди работи. Погледнете.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука