X
 09.04.2015 Култура

Најиконските филмски двојки во изминативе 30 години

Љубовта е интеграленн дел од поголемиот дел од филмовите, а она што стои некаде на врвот на овие успешни кинематограферски приказни се токму двајца заљубени луѓе. Се чини дека љубовта е најуспешниот рецепт за правење на еден филм, кој ќе се памети со години. За таа цела, ви ги донесуваме најиконските филмски парови од изминативе 30 години.

 

филм

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура