X
 02.03.2015 Образование

Алтернативно предавање на Љубомир Д. Фрчкоски на Правен факултет

Алтернативните предавања на факултетите продолжуваат, овојпат со Љубомир Данаилов-Фрчкоски како гостин.


Денес (2 март) на Правниот факултет „Јустинијан I“ со почеток од 13:00 часот ќе се одржи предавање на тема „Слободниот универзитет и новиот политички говор“.

Предавањето ќе го држи професорот Љубомир Данаилов-Фрчкоски, а истото ќе се одржи во амфитеатар 1.

Настанот на „Фејсбук“ може да го пронајдете ОВДЕ.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование