X
 11.03.2015 Живот

Мрзеливи луѓе и нивните креативни идеи


Велат дека Бил Гејтс некогаш рекол: „Секогаш би одбрал мрзелива личност да заврши тешка работа бидејќи мрзеливиот ќе најде лесен начин за да го стори тоа“. Тогаш, овие луѓе се вистинските луѓе за најтешките обврски на Гејтс.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот