X
 20.03.2015 Култура

Историски фотографии кои покажуваат дека луѓето се неверојатни


Сите луѓе се уникатни. Разликата е во тоа што некои луѓе ја покажуваат својата уникатност додека останати ја прекриваат. Некои од најпознатите луѓе во историјата биле чудни. Ван Гог, Стив Џобс, Бил Гејтс - сите имале свои чудни карактеристики по кои се познати.

Историјата е полна со такви луѓе со големи достигнувања кои не можат да се споредат со ништо. Впрочем, целата човекова раса е чудна.

Најдовме некои историски фотографии кои само го докажуваат тоа.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура