X
 04.05.2015 Наука

Како да стигнете до вселената?

„How to get into space“ е еден вид на туторијал кое покрива неколку начини како човек може да ја напушти планетата Земја. На видеото е прикажано традиционалниот тренинг на астронаутите преку НАСА, како и контроверзната мисија „Mars one“, како и испраќањето на остатоците на човекот во вселената.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука