X
 08.07.2015 Живот

Вака изгледаат децата гледајќи телевизија


„Idiot box“ е серија фотографии која има цел да ја покаже лошата страна од нашата љубов кон технологијата.

За проектот, фотографката Дона Стивенс фотографирала деца кои гледаат телевизија. Сите портрети биле на возраст од 3 и 4 години и живеат во нејзина околина. Можеби треба да размислиме двапати пред да го вклучиме телевизорот следниот пат.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот