X
 04.08.2015 Живот

Донирајте помош за настраданите од поплавите во критичните зони во Тетово!

Почитувани граѓани,

Секој од вас кој сака на дело да ја покаже својата хуманост, тоа може да го направи преку донација на храна, вода и препарати за лична хигиена наменети за граѓаните кои беа зафатени од поплавите во критичните зони. Донациите ќе бидат примени во собирниот пункт кој се наоѓа во паркингот позади зградата на општина Тетово

070 143 400
075 143 400
077 143 400

Доброволците кои сакаат да се приклучат нека се обратат на 076 330 113 или да испратат e-mail на следната адреса: cabinet@tetova.gov.mk

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот