X
 27.11.2015 Живот

Европски авантури што треба да ги има секој студент


Патувањето низ Европа е задолжително за секој студент. Но, ова патување не е само купување сувенири и фотографирање пред Ајфеловата кула. Има многу поинтересни и подобри активности кои може да се направат за време на истражувањето на Европа.

„College times“ нуди интересни идеи за сите студенти кои сакаат да ја запознаат вистинската страна од Европа. Па, пакувајте куферите и тргнете на европска авантура.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот