X
 09.12.2015 Живот

Најпопуларните нови дестинации во светот според "Trip Advisor"


Некои места секогаш ќе бидат популарни за туристите: Њујорк, Лондон, Барселона, Париз. Но, за патниците кои биле на најпопуларните места, потрагата по нови дестинации продолжува.

„Trip advisor“ објави листа од најпопуларните дестинации во светот, а се чини дека на листата може да се најде совршено место за одмор за секого. Најпознатите нови дестинации во моментов најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот