X
 15.02.2023 Живот

Кучињата се последната шанса во потрагата по преживеани од земјотресот во Турција и Сирија

Многу земји испратија кучиња за да им помогнат на спасувачките тимови во Турција и Сирија по разорниот земјотрес.

Секој час, секоја секунда ги алармираат спасувачите за можните преживеани и играат клучна улога во потрагата по луѓе под урнатините.Извор: BBC
Фото: Screenshot/BBC
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот