X
 19.01.2016 Наука

Математички трикови кои не сте ги учеле на училиште

Математиката на многу луѓе им задава маки и создава проблеми, па сите тие се обидуваат да пронајдат различни начини со кои би си ја олесниле работата. За сите оние на кои им треба помош, ви донесуваме интересни трикови со кои ќе си ја олесните математиката и математичките проблеми.

 

трикови математика

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука