X
 17.05.2016 Живот

Во блиска иднина, сите ќе бидеме "психотропски"


WGSN, компанија која работи на предвидување на трендови, штотуку објави извештај за сезоната пролет/лето 2018, што е за две години.

Според експертите, може да очекуваме нови фрази. Во извештајот се наведуваат четири клучни трендови кои ќе ја обликуваат модната индустрија во 2018 година: психотропски, младински тоник, сродство и спори иднини.

Сродството звучи интересно, зарем не? Младинскиот тоник и спорите иднини секако звучат необично и комплицирано, но меѓусебно различни. Психотропскиот звучи уникатно. Ја очекуваме сезоната пролет/лето 2018!


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот