X
 08.08.2016 Забава

Нова атракција во Кина за сите храбри авантуристи

Нова стаклена патека е отворена за јавноста во Кина оваа недела. Ужасната пешачка патека се протега на 100 метри по должината на планината Тианмен во Националниот шумски парк Хунан.

 

pateka


Храбрите посетители можат да одат по стаклениот пат кој се наоѓа на висина од 1.400 метри во воздухот. Иако искуството може да биде застрашувачко за многу посетители, сепак погледот е навистина спектакуларен.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава