X
 16.03.2019 Живот

Вака ќе изгледаат креветите во економската класа во авионите

Патниците што ќе резервираат карти за лет со авион на авиокомпанијата „Томас Кук“ ќе имаат можност да си резервираат „кревет“ за долгите летови.

Душеците што се поставуваат преку седиштaта ќе може да се резервираат со доплаќање 390 долари.

Душекот се поставува над три поврзани седишта и така се создава кревет за економска класа.

Димензиите не душекот се 148,4 на 67 сантиметри, што ќе ве принуди малку да се присоберете.

Погледнете како ќе изгледа тоа.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот