X
 02.05.2017 Живот

Доказ дека гените функционираат на мистериозен начин

Како што знаеме сите, потребни се двајца луѓе за да направат бебе, но понекогаш гените од една личност се толку доминантни што детето изгледа само како „copy-paste“ верзија од еден родител, баба или дедо.

деца

Линк до галеријата.
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот