X
 17.06.2017 Забава

Доколку познатите личности би биле нормални луѓе...

Благодарение на Фотошоп и вештините на уметникот Дени Еванс, можеме да видиме како некои од познатите личности би изгледале ако не се одлучеле за кариерата која ја имаат сега.

познати

„Ова е реакција на постојаното фотошопирање на познатите личности и нивната нереална претстава“. Серијата фотографии започна во 2006 година кога стана славна Парис Хилтон, па Дени ја фотошопирал на неколку фотографии, ставајќи го нејзиното лице на фотографии.

На крај, фотошопирањето преминало во визуелизации на познатите личности без нивните лични тренери, стилисти и нутриционисти.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава