X
 12.03.2015 Уметност

Студијата на познатите уметници


Студиото е најважното место за секој уметник. За некои можеби креативноста се раѓа во најголем хаос, но има и такви кои сакаат ред и мир за да создаваат уметнички дела. Ова се студијата на најголемите уметници од историјата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност