27.09.2017 Живот

Новиот Adidas NEO стил на градските улици

Новата сезона само што не пристигнала. Тмурното време не мора да значи и едноличен стајлинг. adidas NEO моделите се актуелни и оваа сезона – подеднакво удобни и кул!

NEO колекцијата, како дефиниција на спортскиот, а урбан стил, е повторно тука со нови модели кои едноставно се прилагодуваат на твоите дневни навики и потреби. Од лесна прошетка до дружење со пријателите – adidas Neo моделите се неизоставен дел од секој стајлинг.

Супериорната удобност е загарантирана со Cloudform технологија.
Практичноста на комбинирањето на различни комбинации на облека е една од главните причини поради кои младите го одбираат моделите на adidas NEO. Модерниот и ефектен дизјан ќе го направи секој ваш аутфит оригинален и неповторлив.

Долгорочната удобност, спортскиот и лежерен изглед, современиот и ненаметлив дизајн на моделите од новата adidas NEO и оваа сезона е добитна комбинација за кул дечките и девојки. NEO го истакнува урбаниот стил, опуштеноста и модерните градски комбинации.

Моделите од новата adidas NEO колекција можете да ги пронајдете во мултибренд продавниците на Sport Vision како и на ONLINE SHOP.

Живот