X
 14.10.2017 Живот

Социјален експеримент: Како онлајн-вознемирувањето би изгледало во реалноста?

реклама
Фото: Printscreen/YouTube

Сите ние сме наишле на коментари под разните статии преполни со омраза и навреда на нечија сметка, без оглед дали станува збор за физичкиот изглед, националноста, сексуалната определба и слично. Ваквите токсични комуникации на интернет станаа тема на разговор на многу експерти - а најважно е како да се избегнат.

Најновата кампања со слоган #BeStrong на видеото во продолжение демонстрира како онлајн малтретирањето и вознемирувањето би изгледале во живо.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот