X
 17.05.2020 Живот

Детски бисерчиња: Ако не се откаже овој коронавирусот, ајде ние да го откажеме

-Да сварам чај од мајчина душичка?
-Бабо, немој да пцуеш!, одговара 2-годишната Натали.
Децата се полни со интересни прашања и толкувања на нештата кои навистина знаат да расположат. Објавуваме дел од детските бисерчиња што ни ги испративте.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот