X
 15.01.2018 Култура

Нови трејлери: „Black Panther, „Аltered Carbon“; „Hellraiser“ и многу други

Се чини дека сите зборуваат за „I, Tonya“, меѓутоа, има и други филмови и трејлери што вреди да ги погледнете. Во продолжение проследете ги седумте трејлери за оваа недела.

„Hellraiser: Judgement“Ова е десеттиот „Hellraiser“ филм, а ДВД-изданието ќе биде пуштено во продажба на 13 февруари.

„Grand Prix Driver“
Документарец од „Amazon“ за Формула 1 тимот Мекларен, со нарација од Мајкл Даглас.

„Pandas“Уште еден документарец, меѓутоа, за пандите. Прилично слатко.

„Altered Carbon“
Во продукција на „Нетфликс“, филмот е базиран на романот од Ричард К.Морган и раскажува за војникот Такеши Ковакс, кој оживува после 250 години за да го реши убиството на богат човек.

„Tully“Филмот е режиран од Џејсон Ритман, а сценaриото е на Диабло Коди. Во филмот се појавува Шарлиз Терон како мајка под стрес со неколку млади деца, а Мекензи Дејвис е дадилката Тули.

„Black Panther“
Премиерата на филмот е закажана за 16 февруари, меѓутоа, филмот веќе е доста популарен.

„Red Sparrow“
Филмот е базиран на роман со истото име од Џејсон Метјус, а во него глуми Џенифер Лоренс како руската балерина Доминика Егорова. Егорова манипулира и убива непријатели на државата, меѓутоа, се вљубува во еден од предавниците, кој треба да биде убиен токму од неа.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура