X
 18.02.2019 Живот

Пијана жена повикала пожарникари да ѝ ја изгасат душата

Во Уфа, престолнината на руската автономна Република Башкирија, пијана жена се јавила во противпожарната служба и ги повикала пожарникарите за ѝ ја изгаснат „душата што ѝ гори“.

Видеото, снимено од пожарникари, се појави и на социјалните мрежи, па жената на која „душата ѝ гори“ доби сеир од многу поголеми размери.

И покрај тоа што сите го сфатија тоа како шега и хумор, таа веројатно ќе добие казна.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот