X
 18.10.2015 Живот

Како изгледа управувањето со „Airbus A320"?

Не мора да бидете професионален пилот за да го имате ова искуство. Едно интерактивно видео нуди поглед во кабината на „Airbus A320“ за време на полетување и слетување. Корисниците може да го менуваат аголот во видеото додека пилотот управува со авионот.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот