X
 21.04.2021 Живот

Полицискиот час и другите мерки продолжени до 27 април

На 66. седница Владата донесе одлука со која постојните мерки за ограничување на движењето и за другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на Ковид-19, кои се со важност до 20 април 2021 година (вторник), да продолжат да се применуваат до 27 април 2021 година (вторник), стои во соопштението од Владата.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот