X
 25.06.2018 Наука

Физика во фудбалот - Невозможниот шут

Невозможниот“ слободен удар е ТЕД-Ед лекција што илустрира и објаснува како фудбалерите ја удираат топката за време на слободен удар или удар од корнер.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука