X
 27.02.2015 Наука

Дали генетски модифицираната храна може да го промени светскиот глад?

„Дали ГМО може да го промени светскиот глад до 2030 година?“ е анимиран краток филм, во кој Бил Гејтс зборува за тоа каква улога може да имаат генетски модифицираните организми во глобалната економија до 2030 година. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука