X
 28.05.2018 Образование

Што да направат во случај на пожар, како да не се повредат кога ќе паднат, како правилно да седат пред компјутер... Што сѐ учеа основците од вработените во „Пивара Скопје“?

Kако правилно да го носaт школскиот ранец, како да го држат телото при седење во училишната клупа, кога пишуваат или се пред компјутер, но и како да не се повредат кога ќе се лизнат, препнат или паднат... Ова е само дел од она што го научија околу 8.400 ученици од 112 основни училишта во 17 општини преку едукативниот проект на „Пивара Скопје“, кој петта година по ред се спроведува во соработка со општините и основните училишта од целата земја.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование