X
 28.08.2019 Живот

Дали одморот со деца е одмор?

Само што ја отворам книгата, ја ловам првата реченица и журката почнува. Едното: „Мамоооо, жеден сум!“ Другото: „Мамо, водата ми е студена!“ Третото: „Мамо, ми се мочка!“ Тогаш сфаќаш дека слободно можеш да тргнеш на одмор без книга, па ти ја имаш приказната пред себе, пишува Дијана Станчевска во колумната за Деца.мк.

Целата колумна прочитајте ја на овој ЛИНК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот