X
 28.09.2018 Образование

Учениците од Ѓорче Петров цел месец живеат на чипс, кроасани и сендвичи

Топол оброк нема, децата во целодневна настава јадат сува храна во училница, а нутриционисти алармираат дека деца во развој не смеат да бидат подолг период без храна со богата нутритивна густина

Технички проблем при изборот на фирма што треба да ги храни основците во Општината Ѓорче Петров цел месец ги остави без топол оброк. Родители на деца што се во целодневна настава реагираат дека се принудени секој ден да им подготвуваат сендвичи или тостови за на училиште, каде што поминуваат цели осум часа.

Прочитајте го продолжението на ОВОЈ ЛИНК
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование