X
 29.09.2022 Живот

Видеа покажуваат како ураганот Јан ја разорува Флорида

Ураганот Јан предизвика катастрофални поплави во Флорида неделава. Тој се смета за ураган од четврта категорија и се карактеризира со ветрови кои достигнуваат брзина до 240 километри на час.

На „Твитер“ беа објавени повеќе видеа од невремето и штетата што ја предизвика досега. На видеата може да се видат поплавени улици и домови и силни ветрови.

Извор: Mashable
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот