X
 01.05.2018 Живот

Потврдено: Авичи извршил самоубиство

Авичи извршил самоубиство со скршено стакло. Повеќекратни извори запознаени со околностите околу смртта на познатиот диџеј велат дека тој си го одзел животот, нешто на кое неговите родители алудираа минатата недела.

.avici
Фото: Getty Images

Според овие извори, Авичи си го одзел животот со стакло со кое предизвикал големо крварење. Еден извор наведува дека стаклото било од скршено шише за вино.

Два извори велат дека повредата на Авичи била на вратот, меѓутоа друг извор го негира ова, велејќи дека повредата била на неговиот зглоб.

Семејството на Авичи објави изјава во која јасно кажуваат дека станува збор за самоубиство. „Тој се бореше со неговите мисли за значењето, животот, среќата. Повеќе не можеше да продолжи. Сакаше да пронајде мир“.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот