X
 01.05.2021 Живот

Виртуелно тричасовно возење низ Венеција

Можеби ќе поминат многу месеци (се надеваме не години) додека да можеме да патуваме во Венеција. Каналите деновиве веројатно се попразни од она на што сме навикнати како туристи.

Каналот „Провак турс“ на „Јутјуб“ минатата година објави тричасовно видео од каналите на Венеција. Турата поминува 27 километри од каналите на Венеција, а во неа се поминува покрај најголемите туристички атракции во градот и места што може да ги видите само од чамец.

За искуството да биде целосно, гледајте го видеото со звук.


Извор: openculture.com
Фото: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот