X
 01.06.2023 Живот

Утре е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), утре, 2 јуни 2023 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија.
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот