X
 01.10.2021 Живот

В недела изменет режим за некои линии на ЈСП

В недела. во период од 7 до 14 часот, дел од автобуските линии на Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје ќе сообраќаат по изменет режим од вообичаениот поради одржувањето на Скопскиот маратон 2021, соопштија од ЈСП.

Оттаму истакнуваат и дека сите учесници на маратонот в недела ќе можат бесплатно да го користат јавниот превоз со приложување на стартниот број (маица).

Тука можете да ги видите линиите со изменет режим на сообраќање.

Фото: архива.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот