X
 02.03.2021 Технологија

Запознајте го роботот што пее како Селин Дион

Компанијата за роботика „Инџинирд артс“ создала робот кој може да пее како најталентираните музичари.

Роботот наречен Клео може и да имитира гестикулации, а најинтересната способност е имитирање на Селин Дион во изведба на песната „My heart will go on“. Роботот може и да имитира филмски реплики и да изведува други песни.Извор: mashable.com
Фото: Принтскрин/Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија