X
 03.02.2021 Живот

Најновата туристичка кампања на Нов Зеланд ги исмева клише фотографиите

Прекрасниот Нов Зеланд ги поканува туристите да истражуваат нови места во земјата наместо да одат на популарни атракции и да прават клише фотографии.

Најновата туристичка кампања на државата бара од посетителите да споделат нешто ново, а тоа го прави преку хумористична реклама со комедијантот Том Сенсбури. Во неа Сенсбури ги спречува луѓето да прават фотографии во инфлуенсерски стил и ги охрабрува да размислуваат надвор од кутијата.


Aвтор: Ниха Тандон Шарма
Извор: luxurylaunches.com
Фото: Screenshot/Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот