X
 21.11.2016 Живот

Рекламата од Кока Кола која го изреволтира светот

дедо

 

Иако има уште повеќе од месец пред да започне новогодишната еуфорија, компаниите веќе започнаа со рекламите за Божиќ и новогодишните празници.


Ланецот на трговски центри Џон Луис неодамна ја објави долгоочекуваната реклама, а сега на ред дојде и Кока Кола.

На сите добро ни е позната рекламата на Кока Кола, црвениот камион и стакленото шише Кока Кола заедно со Дедо Мраз и секако неговото неодоливо намигнување.

Меѓутоа оваа година луѓето забележаа нешто различно во врска со овогодишната реклама.

Победата на Доналд Трамп не го разниша светот. Брегзитот не го разниша светот. Тоа го направи Дедо Мраз.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот