X
 03.05.2020 Забава

Сопствениците на миленичиња во карантин користат картонски кутии за да ги претворат во диносауруси

Што се случува кога имате многу слободно време и сакате да го тргнете вниманието од неконтролираните животни настани? Ја ослободувате вашата креативност!

Досега луѓето успешно создаваа реплики од уметнички дела со она што го имаат дома, а сега вирален е нов предизвик: картонски кутии со кои ги претворате вашите миленици во диносауруси.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Sadanduseless.com
Фото: Sadanduseless

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава