X
 07.06.2020 Култура

Погледнете го новиот краток филм на Мартин Скорсезе, снимен во неговиот дом

Филмот „Ирецот“ ја обележа минатата година за режисерот Мартин Скорсезе. Оваа година тоа ќе биде краток филм снимен со мобилен телефон во неговиот дом.

Филмот неодамна беше прикажан во емисија на Би-би-си за време на карантинот.

Кога станува збор за долгометражните филмови, Скорсезе планира да снима вестерн-филм со дејство во Оклахома во 20-тите години на минатиот век. Во филмот ќе глумат Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро.


Извор: openculture.com
Фото: YouTube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура