X
 03.08.2021 Живот

Како изгледа најдобриот ресторан во светот?

Може ли да замислите како изгледа најдобриот ресторан во светот? Сега може и да го видите.

Ресторанот „Корал“, кој се наоѓа во луксузниот хотел „Апурва Кемпински“ во Нуса Дуи на Бали, бил прогласен за најдобар ресторан во светот за 2021 од страна на „Травелерс чојс“.

Ресторанот се наоѓа покрај огромен аквариум, а менито е врвно. Погледнете како изгледа ресторанот во видеото во продолжение.


Извор: Ekapija
Фото: Kempinski
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот