X
 03.10.2023 Живот

Утре почнува аплицирањето за зелена карта за САД

Утре почнува онлајн регистрацијата за Лотаријата за зелена карта за 2025 година, објавија од Стејт департментот. Аплицирањето ќе заврши на 7 ноември.

Единствениот начин за аплицирање е на dvprogram.state.gov

По завршувањето на апликацијата ќе добиете потврда со единствен број кој треба да се чува. Со овој број потоа се проверува статусот на апликацијата.

Аплицирањето за лотаријата е бесплатно. Со среќа!

 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот